Саморобній міні трактор своїми руками

Міні трактор дуже корисний для людей, які проживають у сільській місцевості. З його допомогою можна здійснювати посадочні роботи, збір урожаю та багато іншого. Розберемо детальніше, як створити таку техніку власноруч.

Деталі конструкції

Для початку необхідно придбати два мости з автомобіля Жигулі та вкоротити їх. Також слід придбати поворотний кулак з переднього мосту УАЗ 469. Далі треба все скласти і приєднати до мотоблока. Так, мотоблок також можна використати для створення міні трактора.

Наступне, що треба зробити – це поміняти шлюз у переломному вузлі і встановити рульове керування. Сюди вдало підійде генератор від автомобіля ВАЗ 2108. Далі необхідно зібрати задню раму. Після цього треба з’єднати органи управління з тросами щеплення ВАЗ 2108.

Задні колеса для зручності необхідно обладнати бризговиками. Наступній крок – зміна обертів рульової рейки. Навіску можна зробити з того, що лежить вдома без діла, дещо можна пошукати серед металобрухту, а також щось придбати в магазині.

Далі слід дістати навісне обладнання та приладнати до навіски. Наступний етап дуже важливий, під час якого необхідно встановити гідравлічну систему. Для цієї ж системи робиться і бачок.

Коли повна конструкція навіски з навісним обладнанням готова, то час встановлювати опірні колеса. Краще підібрати більшого діаметру, або хоча б 22 см.

Для будь-яких робіт

Такий міні трактор своїми руками зробити не важко, головне – запастись всім необхідним та терпінням, бо метушня тут ні до чого. Міні трактор повнопривідний, його потужність 12 кінських сил.

Для міні трактора можна додатково змайструвати будь-яке обладнання, за допомогою якого можна здійснювати різні роботи:

 • орати землю;
 • рити рядки для посадки картоплі;
 • загортати посаджену картоплю;
 • проводити культивацію міжряддя;
 • підгортати картоплю для кращого вкорінення;
 • підгортати інші посаджені культури;
 • рити траншею для водопроводу;
 • вбирати бур’ян;
 • відкопати картоплю для збору врожаю;
 • культивувати після зібраного врожаю;
 • чистити подвір’я від снігу;
 • вантажити дрова та ін.

Для сільхозробіт такий міні трактор є не замінимим помічником, який дуже допомагає полегшити важку працю селян.

Для підгортання картоплі чудово підійдуть сферичні диски та культиваторні лапи. Замість обладнання можна також встановити позаду причеп і використовувати в якості тягача.

Зверніть увагу на теплові зазори, коли купуєте або встановлюєте старі мости від автівок в міні трактор. В іншому випадку редуктор може вийти із ладу через розкрутку гайки хвостовика на проміжному мості.

Чому саморобні міні трактори зараз такі популярні?

Нажаль, не зважаючи на великий асортимент заводської техніки для сільського господарства, їх якість не відповідає ціні. Українцям, які серйозно займаються сільським господарством, володіють гектарами землі та оброблюють її, вигідніше зробити міні трактор власноруч.

Так, це займе немало часу, але повністю виправдає всі очікування. Зробити такий тракторець можна з того, що є під рукою та лише деякі деталі доведеться купити. Однак, багато грошей в цьому випадку не піде, адже міні трактор можна робити поступово. Так витрати на деякі деталі будуть майже не відчутні.

В разі поломки, відремонтувати, знову ж, можна вдома, витративши на це мінімум часу та грошей.

Однак, змайструвати міні трактор – задача не з легких та потребує навиків в роботі з технікою, інженерних знань. Звичайно, можна попросити зробити таку домашню техніку спеціаліста, але він зробить по-своєму, та й в разі ремонту треба бути щоразу до нього звертатись.